Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Lipiany

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych ludzi idących w sezon dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie jest on tematem nastolatków, natomiast w moc przypadkach nic nie znika samoistnie, oraz z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie dokładnie lekceważyć zmian trądzikowych – warto natomiast dowiedzieć się, jak pamiętać o skórę, by odzyskała młody styl.

Leczenie trądziku Dębno

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku płynie z niewłaściwej pielęgnacji. Mówi się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale fakt jest taka, że w współczesny środek można jedynie pogorszyć stan swojej role i zaognić stan zapalny. Jak zatem dobrze pamiętać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo kobiet do oczyszczania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego standardu produkty nic nie pomogą nam skorzystać z trądzikiem, a wręcz przeciwnie – mogą go dodatkowo nasilić. Co będzie więc idealniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne produkty do prania – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować dobry produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w procesu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w kosmetyku nie wydobywał się alkohol, dlatego chyba on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne zwłaszcza w sukcesu cer mieszanych i szerokich. Jeśli skóra jest również wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Przecież w sukcesu aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, oraz dodatkowo roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto jeszcze przemyśleć wybranie się na sposób z zachowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie stanowi w własnej ofercie firma Nanili Professional. Efekty tego standardu działają intensywnie, przynosząc dobre efekty. Kwasy mogą być przecież stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co świadczą niektórzy, wystawianie osób na tworzenie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, ale już na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie dużo to zaopatrzyć się w krem z filtrem UV i wręczać go codziennie przed wyjściem z domu.

Źródło artykułu Jak pielęgnować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Dębno