Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Dębno

Zachodniopomorskie

Często słyszymy, że tłuszcze są szkodliwe i potrzeba ich uważać, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają zatrudnionych w błąd, bowiem w obawie przed zgubnym wpływem na zdrowie – są tacy, którzy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które niszczą a wcale całkiem wyeliminować je z diety, tylko są te takie, jakie są wręcz niezbędne, aby organizm mógł skutecznie funkcjonować. Do tychże niezwykłych tłuszczów dostosowują się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Kamień Pomorski

Co więc są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o małych łańcuchach węglowych. Mają dużo dużo zdrowotnych właściwości, a pierwszym ich tłem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o dużo łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez system, skoro nie są do tego korzystne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, prosto z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania dowodzą, że tłuszcze te potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, a właśnie chętnie sięgają po nie sportowcy a ludzie, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w tekście.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co więc stanowi oraz które jest strony?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale ma o dużo więcej kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który już robi się w działalność i kwasu C8 (kaprylowego), który obejmuje pracowanie na organizm trawienny i dostarcza energię.

Dlatego olej obecny stanowi nadzwyczaj popularny wśród sportowców, skoro nie tylko zachęca do robienia, ale też pomaga redukować tkankę tłuszczową. Zatem nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki naszym wadom działa zgoda na jelita, oczyszczając je z innych toksyn i bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Istnieje ponad ciepły w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi i odporność organizmu, dlatego dawkowany w dobrych proporcjach, będzie popularnym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, ale każdego z nas.

Olej kokosowy – co więc istnieje? Jego korzyści i wadzie

Olej kokosowy jest nadzwyczaj modny w ubiegłych latach, a na problem jego zalecie powstało wiele publikacji. Chętnie używany istnieje nie ale w kuchni, ale i do pielęgnacji ciała i włosów. Wśród lekarzy zdania na jego temat są podzielone. Jaki faktycznie jest obecny ogromny olej? Jest wielki w tłuszcze MCT, które gdy szybko wyżej zostało wspomniane, są więcej pozytywnych stron dla naszego organizmu. W oleju kokosowym jest ich ok 68%, i pytania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały fatalny nacisk na nasz organizm.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej wybrać olej nierafinowany lub typu Virgin, skoro nie traci on wtedy swoich stronie ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest jedyny, i cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy osiągnąć w pewnych sklepach za znacznie niską cenę, to obraz, który stał przetworzony natomiast nie zostało w nim nic z jego drogich właściwości. Jeżeli chcesz poczytać nic na problem oleju kokosowego, zajrzyj na część.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments