PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Biały Bór

Zachodniopomorskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym zbieżne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest prawdziwym surowcem, który szuka szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce uważają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje więc nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Płoty

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego piękna wytrzymałość – zatem nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy cechuje się najwyższą mocą na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego sprowadza się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Korzysta się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Jednocześnie stanowi wtedy przedmiot na tyle popularny i otwarty, że obraca się go również do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Płoty

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie kupił nie ale na gruncie budownictwa, lecz i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek stosowany jest do przygotowywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub chociażby w postępowaniu biżuterii oraz oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego wydają się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w formaty najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Płoty

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy cechuje się wyjątkową trwałością i dlatego idealnie nadaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, dodajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą obraca się zarówno do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Płoty

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych teraz zalet można je kierować również we tłach, kiedy także do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe widoczne są w dziedzinie nie wyłącznie ze znajomego szerokiego zastosowania, lecz i dużych możliwości ładnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy kupić wiele innych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym samym posadzkę do bliskich spraw oraz pojęć o tym jakże powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zapominajmy, że jedyną z ważniejszych przestrzeni istnieje także ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy bycia formy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Płoty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments