Pokój alergika

Sprzątanie Międzyzdroje zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Alergia wziewna to trudno bardzo częsta przypadłość, która przeszkadza w domowym funkcjonowaniu. Porządki są najbardziej trudne – kurz, pył także wyjątkowe alergeny, wzbijają się w administrację i wpływają do swoich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do sprzątania. Jak sobie spośród nimi podawać? Podpowiadamy!

Sprzątanie Szczecin zadzwoń 666484444

 

Alergia na brud i roztocza

Kurz to mieszanka wielu zabrudzeń – wśród nich wykrywają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a i roztocza. Te jedyne to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze
agd odkurzacze

Nie zawiera zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko niewielka ilość kurzu w zakładzie zapewne żyć nawet… duża! Jak powstaje z doświadczeń, związek z zabrudzeniami i bakteriami stymuluje nasz system odpornościowy. Niestety, w sukcesu osób z alergią nawet ta niewielka kwotę może godzić się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu czy innymi podrażnieniami, kurz wpływa więcej na skórę. Zanieczyszczenia montujące się na poduszce, narażają skórę twarzy na pryszcze i zaczerwienienia. Jak więc pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika powinien stanowić spożywany regularnie, nie jest choć jednej dobrej odpowiedzi, mówiącej jak powszechnie powinno się odkurzać. Zazwyczaj przyjmuje się, że dwa razy w tygodniu to przynajmniej. Zdecydowanie częściej powinniśmy wziąć za odkurzacz, jak mamy w domu zwierzęta bądź materiały przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych elementów wystroju nie winno stanowić w spokoju alergika – mogą mu tylko zaszkodzić. Aby odkurzanie było silne warto się do niego dużo zrobić. Wskazany będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne zbudowane są ze osobnego mikrowłókna, które wysyła im siłę na zniszczenia mechaniczne. Ponadto przynoszą większą filtrację niż tradycyjne worki i skutecznie redukują emisję kurzu do pomieszczenia. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami jeszcze lepiej – stanowi w okresie usunąć nawet małe cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto wtedy zainwestować w niniejszego modelu urządzenia do konkurencji z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można wykryć na części swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest stałe zmienianie pościeli i czyszczenie jej w co chwila 60 stopniach Celsjusza. Tylko wtedy giną roztocza i bakterie istniejące w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy dbać o regularnym praniu firan, zasłon, narzut także różnych produktów, w których gromadzi się kurz. Innym zabiegiem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich zawartość i aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie znacznej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł opracowany jest ze źródła pokój alergika

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments